Panteři si upevnili vedení v soutěži, udolali Letku a vyhráli pošesté za sebou

A-tým Goldea Panthers Otrokovice pluje dál na vítězné vlně. V Ostravě vyhrál šesté utkání v sérii, tým FBC Letka porazil 4:2 a pojistil si vedení v prvoligové tabulce.

1. Liga, 8. kolo, so 14.10.2023, SH Sareza Ostrava
FBC Letka Toman Finance Group
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
2:4
0:1, 1:1, 1:2

FBC Letka Toman Finance Group - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 2:4

branky: 28. Petr West, 53. Jan Slaběňák - 10. Lukáš Kubíček, 40. Ladislav Gál, 47. Vlastimil Červenka, 58. David Ležatka; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 54; zásahy brankářů: Matyáš Dušan Bazala 12 - Adam Kohút 13; po třetinách: 0:1, 1:1, 1:2

Sestřih zápasu:

FBC Letka Toman Finance Group: Bazala, Petr - Petere, Gryc, Čech, Zach, West, Kostřica - Vojáček, Slabeňák, Šimík, Blana, Košarišťan, Dohner, Galia, Svoboda, Bura
Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kubíček, Kelemen, Javořík - Červenka, Gál, Šeďa, Ležatka M., Ležatka D., Štourač J., Brázdil, Procházka, Hrtús

Skóre sobotního střetnutí otevřel v 10. minutě Kubíček, který zužitkoval krosovou přihrávku Gála. V prostřední třetině domácí srovnali po rychlé rozehrávce standardní situace, těsně před druhým odchodem do kabin nám ale vrátil náskok Gál, který stál na konci kombinace Sovják-Červenka. Chvilku předtím se na druhé straně zaskvěl parádním zákrokem gólman Kohút, který tým několikrát podržel a odnesl si cenu pro nejlepšího otrokovického hráče zápasu.

Také poslední dějství jsme začali dobře, přesilovku proměnil Červenka střelou do šibenice. Letka ještě jednou korigovala, závěrečné slovo ale měli bratři Ležatkovi, David dorazil do síťky pokus Martina.

Další střetnutí odehraje áčko v neděli doma proti Chomutovu.